مسکن

مسکن مهر، از سیاستگذاری پوپولیستی تا رانت خواری
قرارداد مسکن مهر قانونا و شرعا و عرفا، یک ساله بود. اگر یک ساله این کار انجام می شد افزایش آورده مردم اتفاق نمی افتاد و زیاد نمی شد.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
[ تعداد بازدید : ۴ ]
شهریورماه امسال موعد رونق بازار مسکن
در سال گذشته به دلیل جذاب بودن سود بانکی و عدم امکان اجرای قانون پیش‌فروش، عملا تولیدکنندگان مسکن از دستیابی به این دو کانال تامین نقدینگی بی‌نصیب ماندند.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
[ تعداد بازدید : ۳ ]
پیشنهاد تاسیس بانک محلی برای رونق ساخت و ساز
نایب رئیس انجمن شرکت‌های ساختمانی با هدف «برون‌رفت» بخش ساختمان از «رکود و رشد منفی ناشی از تنگنای مالی»، خواستار استفاده از «امکان شارژ محلی پروژه‌های عمرانی» مشابه آنچه نیمه امسال برای تامین مالی بازار مسکن به تصویب رسید، شد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۱۹۰ ]
مسکن مهرهای بدون متقاضی به دانشجویان رسید
قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بدون متقاضی بودن ۱۲۰ هزار واحد مسکن مهر از برنامه‌ریزی برای واگذاری این واحدها به پیمانکاران و تبدیل آنها به خوابگاه دانشجویی خبر داد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
[ تعداد بازدید : ۱۹۳ ]
برج هرمزان هر روز قد می‌کشد
برج‌های غیرقانونی که هر روز جلوی چشم صدها مسئول در تهران سبز می‌شوند، به سریالی تکراری تبدیل شده است که دیگر خیلی مایه حیرت نیست، اما در میان این تکرار، گاهی اوقات اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌دهد که نمی توان به آن ها واکنش نشان نداد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۹۶ ]
روان‌سازی چرخ بازار مسکن با اجاره موازی
نظام بانکی کشور که تا به امروز برنامه‌های حمایتی مختلفی از هر دو بخش عرضه و تقاضا در زمینه‌ مسکن به اجرا رسانده در تازه‌ترین اقدام خود به دنبال ورود به بازار اجاره است، به گونه‌یی که چند بانک با ارائه درخواست به بانک مرکزی، متقاضی راه‌اندازی ابزار قرارداد اجاره موازی برای تامین مالی بخش ودیعه مسکن شده‌اند.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۳
[ تعداد بازدید : ۱۹۱ ]
فاز ۸ پردیس افتتاح شد
مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در آیین افتتاح ۱۰۰۰ واحد مسکونی درفاز ۸ خبر داد: در سه ماهه ابتدای سال آینده ۳۰۰۰ واحد مسکن پردیس افتتاح می‌شود.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۱
[ تعداد بازدید : ۱۹۱ ]
دولت گوی سبقت را از موسسان مسکن مهر ربود
طی سه سال اخیر دولت یازدهم ۱۵۰هزار واحد بیشتر از دولت‌های نهم و دهم مسکن مهر تحویل داده است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
امکان‌سنجی الگوی خرید اعتباری مسکن
در پی رکود طولانی و بازار خاموش در حوزه مسکن، کارشناسان و مسوولان دولتی با ارائه طرح لیزینگ مسکن سعی در ارائه شوک و ایجاد تحرک در بازار خفته مسکن را داشتند تا بلکه این طرح بتواند به‌طور غیرمستقیم بر گردش اقتصادی کشور موثر باشد.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۰
[ تعداد بازدید : ۶۱ ]
مدل مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی تصویب شد
هیأت دولت، پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تامین مسکن گروه‌های کم درآمد در دو قالب مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی را بررسی و تصویب کرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
اتمام حدود ۲ میلیون واحد مسکن مهر در دولت تدبیر
درجمع قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر در حاشیه افتتاح نمادین ۱۸۶۷ واحد مسکن مهر کرمانشاه از اتمام ساخت یک میلیون و ۹۳۰ هزار واحد مسکن مهر کشور تاکنون خبر داد و گفت: در دولت تدبیر و امید ۵۵ درصد کل واحدهای مسکن مهر افتتاح و ۵۲ درصد کل اسناد اعیانی نیز در این دولت صادر شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸
[ تعداد بازدید : ۴۲ ]
تولیدکنندگان مسکن در حال ورشکستگی هستند
دبیر کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که تولیدکنندگان مسکن در مسیر ورشکستگی قرار دارند گفت: پیش‌فروش به عنوان مهم‌ترین ابزار حوزه تولید مسکن به دلیل اصلاحات غیرکارشناسی، بدون کاربرد شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
پیش‌فروش مسکن بدون کاربرد شد
دبیر کانون انبوه‌سازان با بیان این‌که تولیدکنندگان مسکن در مسیر ورشکستگی قرار دارند گفت: پیش‌فروش به عنوان مهم‌ترین ابزار حوزه تولید مسکن به دلیل اصلاحات غیرکارشناسی، بدون کاربرد شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۵۰
[ تعداد بازدید : ۴۰ ]
زمستان۹۵ فصل اجاره بود، تابستان۹۶ نوبت خرید می‌شود؟!
برخی مشاوران املاک تهران معتقدند: زمستان سال جاری بازار اجاره‌بها داغ بود و برای گرم شدن تنور فروش باید منتظر فصل تابستان ماند.
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۷ ]
متقاضیان مصرفی ملک در انتظار وام‌های آسان
براساس گفته‌های محمد هاشم بت شکن، مدیرعامل بانک مسکن طی 10 ماه اول امسال، 100 هزار فقره وام خرید مسکن– برای خرید 100 هزار واحد مسکونی- به متقاضیان پرداخت شده است که نسبت به دوره مشابه سال گذشته معادل 20 درصد افزایش یافته است.
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
[ تعداد بازدید : ۲۸ ]
بسازبفروش ها چگونه به بازار مسکن باز می گردند؟
آمارهای ارائه شده از وضعیت بازار مسکن در طول سال های گذشته، یک وجه اشتراک غالب داشته و آن تداوم روند کاهشی صدور مجوز ساخت واحدهای مسکونی جدید بوده است. سرمایه گذاران مسکن از بازار قهر کرده اند و مشخص نیست چه زمانی بار دیگر به این عرصه باز خواهند گشت.
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
صفحه ۱ از ۳۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »