مسکن

مشکل مسکن این است که مردم قدرت خرید ندارند
دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان این که بازار مسکن انتظارات را برآورده نکرد، گفت: تقاضای موثر در بازار مسکن وجود دارد، اما مردم به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته اند وارد حوزه خرید مسکن شوند.
۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
[ تعداد بازدید : ۴۰ ]
هیات مدیره کانون انبوه‌سازان تایید شد
به دنبال برگزاری انتخابات کانون سراسری انبوه سازان در دی ماه ۱۳۹۵، وزارت کار اعتبارنامه هیات مدیره دوره پنجم کانون را صادر کرد.
۰۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
[ تعداد بازدید : ۴۶ ]
پایان «تعلیق» در بازار مسکن
به دنبال اعلام نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری، بازار مسکن بعد از یک دوره دست‌کم سه ماهه رخوت ناشی از تعلل خریداران و فروشندگان آپارتمان، از امروز به شرایط عادی بازگشت و از تعلیق خلاصی یافت.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
روش خارجی حل معضل خانه‌ها خالی
مشابه خارجی عارضه «خانه‌های خالی» از بین کشورهای دچار به این چالش، در بازار مسکن کره جنوبی به‌صورت ریشه‌ای، تحت کنترل قرار گرفت.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
[ تعداد بازدید : ۵۸ ]
رونق بازار مسکن با شیب ملایم در بلندمدت
بیش از 4 سال است که مسکن در رکود قرار دارد. بسیاری از دست‌اندرکاران و فعالان بازار مسکن به امید ایجاد رونق و حرکت در بازار در انتظار اتمام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بودند.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۵۶
[ تعداد بازدید : ۵۹ ]
پیگیری ۱+۲ برنامه مسکنی در دولت دوازدهم
پرونده مسکن مهر تا پایان سال پایان می‌یابد. میراثی از دولت‌های نهم و دهم که دولت یازدهم 55 درصد از آن را تکمیل کرد و تحویل مردم داد.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
آپارتمان کمتر از ۱۰ سال تهران، چند؟
مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت می‏گویند بیش از نیمی از متقاضیان خرید مسکن در جست‏وجوی املاک کمتر از 10 سال سن هستند.
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
[ تعداد بازدید : ۴۸ ]
چرا واحدهای مسکونی خالی می مانند؟
بخش مسکن یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های اقتصاد است و نقش این بخش در کمک به سایر بخش‌های اقتصادی غیرقابل انکاراست. طبق سرشماری نفوس و مسکن 95، تعداد خانه‌های خالی کشور با رشد 5/ 55 درصدی از یک میلیون و 663 هزار و 412 واحد در سال 90، به ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۶۰۷ واحد مسکونی در سال 95 رسیده است.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
مقاوم‌‎سازی ۴۹ درصد واحدهای مسکونی روستایی
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام آغاز اعطای کمک بلاعوض ۵ میلیون تومانی از حساب ۱۰۰ امام (ره) به زلزله زدگان خراسان شمالی از مقاوم سازی ۵۱ درصدی مساکن روستایی استان خبر داد و گفت: تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی مسکن با بهره ۴ درصدی به متقاضیان واجدشرایط ارایه می‌شود.
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
مسکن مهر؛ وعده‌‌ها و گلایه‌ها
نیمه‌تمام ماندن بخش زیادی از واحدهای مسکن مهر، تحویل نیمه‌کاره بخشی دیگر از خانه‌ها و دریافت اقساط از واحدهایی که هنوز تحویل داده نشده، از مهم‌ترین انتقادات متقاضیان است؛ انتقاداتی که مورد توجه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هم قرار گرفته است.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
۶۹ درصد ساخت و سازهای تهران تخلف دارند
شورای عالی شهرسازی و معماری کشور پرونده ساخت‌و‌سازهای مغایر با طرح تفصیلی را در منطقه یک پایتخت مورد بررسی قرار داد.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
[ تعداد بازدید : ۷۰ ]
۶۰ درصد آپارتمان‌ها زیر قیمت فروخته می‌شود
حدود سه پنجم معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران طی هفته‌های نخست سال جدید، با قیمتی کمتر از متوسط قیمت هر مترمربع در تهران فروخته شده است.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱۰۳ ]
۱۰ خط قرمزی که توسعه تهران از آن رد شد
کج روی توسعه شهر تهران از اسناد فرادست طرح جامع و طرح تفصیلی باعث شده پایتخت طی پنج سال اخیر در جریان رشد فیزیکی از 10 خط قرمز عبور کند.
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
[ تعداد بازدید : ۹۲ ]
احمدی‌نژاد یک‌شبه مسکن مهر را ٧٥ برابر کرد
انتخاب هلیکوپتری مسکن مهر پردیس بدون حتی یک ورق کاغذ برای بررسی طرح آن را به‌راحتی نمی‌توان فراموش کرد؛ همان‌چیزی که وقتی عباس آخوندی، وزیر راه‌وشهرسازی، آن را برای نخستین‌بار علنی کرد، منتقدان نتوانستند آن را رد کنند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
[ تعداد بازدید : ۱۰۴ ]
تراکم‌فروشی و بلایی به نام خانه‌های خالی
در ایران میلیون‌ها خانه خالی وجود دارد اما بسیاری از مردم، به‌دنبال همین خانه‌ها، سال‌هاست که دوندگی می‌کنند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
[ تعداد بازدید : ۱۰۷ ]
برج هرمزان هر روز قد می‌کشد
چهار درصدی‌ها به‌راحتی در تهران یک برج 27 طبقه که از اساس خلاف است، می‌سازند و متولیان این بخش هیچ‌گونه تلاشی برای متوقف کردن این پروژه باوجود دستور وزیر راه‌و‌شهرسازی نمی‌کند.
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
[ تعداد بازدید : ۱۰۸ ]
صفحه ۱ از ۳۳ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »