مسکن

اختلاف آماری در شمار خانه‌های خالی
مقام مسئول در مرکز آمار ایران گفت: طبق سرشماری سال ۹۵ شمار واحدهای خالی مسکونی ۲ میلیون و ۵۸۷ هزار و ۴۰۰ واحد و اقامت‌گاه‌های دوم بیش از ۲ میلیون و ۱۱۵ هزار واحد است که مجموع آنها به ۴ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۴۰۰ واحد خالی می‌رسد.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹
[ تعداد بازدید : ۶ ]
حال ناخوش وب‌سایت‌های فروش مسکن
عدم اعتماد مردم به خرید و فروش مسکن در فضای مجازی شرایطی را به وجود آورده تا اکثر سایت‌هایی که طی دو سه سال اخیر راه‌اندازی شده‌اند حال و روز خوبی نداشته باشند و در استانه تعطیل شدن قرار بگیرند.
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
[ تعداد بازدید : ۱۶ ]
ساخت ۲۲۵ ساختمان بلند مرتبه در تهران در دهه ۷۰
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساخت ۲۲۵ ساختمان بالای ۱۲ طبقه در شهر تهران طی دهه ۷۰ گفت:‌ ۲۷۵ ساختمان بلند مرتبه در معابر ۶ تا ۱۲ متری قرار دارد.
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
۲.۵ میلیون خانه خالی از کجا آمد؟
آمار مناقشه‌برانگیز از تعداد خانه‌های خالی که آخرین روزهای سال گذشته در قالب اعلام نتایج اولیه سرشماری نفوس و مسکن سال 95 منتشر شد، واکنش کارشناسان و فعالان بازار مسکن در «چهار سطح» مختلف را برانگیخته است.
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۶
[ تعداد بازدید : ۷۴ ]
نابسامانی‌ در فاز ۳ مسکن مهر پردیس
در واحدهای مسکن مهر پردیس به خصوص فاز3 که بیشتر آن بطور ناقص تحویل شده مقررات ملی ساختمان رعایت نشده و با وجود تزریق 150 میلیارد تومان یارانه از سوی دولت به مسکن مهر پردیس برای رفع نواقص و تحویل واحدهای باقیمانده تاکنون یک ریال هم به این فاز پرداخته نشده است.
۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۲
[ تعداد بازدید : ۸۹ ]
طرح مسکن مهر باعث افزایش تورم در کشور شد
مدیرکل اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: طرح مسکن مهر باعث افزایش تورم در کشور شد ،همین تورم باعث شد که قرارداد ساخت مسکن مهر در هر متر مربع از 3 به 7 میلیون ریال افزایش پیدا کند
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۵
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
مدیرکل راه و شهرسازی : 209 کیلومتر بزرگراه زمان دولت یازدهم در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: 209 کیلومتر بزرگراه در زمان دولت تدبیر و امید در این استان به بهره برداری رسید و ایجاد بزرگراه از 81 درصد رشد برخوردار است.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
متقاضیان مسکن مهر تعاونی‌ها انصراف بدهند
مدیرعامل عمران پرند با بیان این‌که از ۹۵ هزار واحد مسکن مهر پرند ۵۳ هزار واحد تحویل شده از تکمیل ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد تا پایان دولت یازدهم خبر داد و گفت: متقاضیان مسکن مهر می‌توانند با دریافت پول خود از تعاونی ها، دوباره در این طرح ثبت‌نام کنند.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
[ تعداد بازدید : ۸۲ ]
آغاز ساخت ۱۰۰ هزار مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد
رییس بنیاد مسکن انقلاب از آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی در کشور خبر داد و گفت:‌امسال ۴۵۰۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود.
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
رفع مشکل مسکن معلمان غیربومی در عسلویه/ احداث ۵ مدرسه جدید
بوشهر - فرماندار شهرستان عسلویه از رفع مشکل مسکن معلمان غیربومی در عسلویه خبر داد و گفت: سه مدرسه شش کلاسه و دو مدرسه ۱۲ کلاسه در شهرستان عسلویه احداث می‌شود.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
[ تعداد بازدید : ۵۲ ]
تخریب مسکن مهر پردیس
در حالی اواخر اسفندماه سال گذشته ۲۰۰ واحد مسکن مهر فاز ۹ قدیم پردیس پس از سال‌ها افتتاح شد که تعدادی از واحدهای این فاز به دلایل نامعلوم تخریب شده است.
۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
[ تعداد بازدید : ۶۵ ]
بازار مسکن در کدام استان‌ها رو به رشد است؟
بازار ساخت و سازهای مسکونی در شروع سال جدید، برای خروج کامل از مرحله آخر رکود ساختمانی، به یک نقشه راه برای ارائه دو پاسخ روشن به ابهامات سرمایه‌گذاران نیاز دارد.
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
بازار مسکن تشنه افزایش تسهیلات
بازار مسکن تنها بازاری است که تقریبا تمام کارشناسان، تحول عمده‌ای در سال جدید در آن پیش‌بینی نمی‌کنند و این خبر خوبی برای فعالان بازار و متقاضیان مسکن نیست.
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۲
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
بازار آرام اجاره مسکن در فروردین
بازار اجاره مسکن در اولین ماه از سال جدید روزهای آرامی را می گذراند و این ثبات قیمت ها تا شروع فصل نقل و انتقالات یعنی اوایل تابستان ادامه دارد.
۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
واردات تیرآهن از قدرت تولید کاسته است
رییس اتحادیه آهن سازان گفت: واحدهای تولیدی در مجموع با ۵۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند و واردات از قدرت این واحدها کاسته است.
۰۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۸
[ تعداد بازدید : ۷۱ ]
مسکن مهر، از سیاستگذاری پوپولیستی تا رانت خواری
قرارداد مسکن مهر قانونا و شرعا و عرفا، یک ساله بود. اگر یک ساله این کار انجام می شد افزایش آورده مردم اتفاق نمی افتاد و زیاد نمی شد.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
صفحه ۱ از ۳۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »