مسکن

رکود بخش مسکن، گریبان بانک‌ها را گرفته است
یکی ازروش های معمول برای تضمین بازپرداخت تسهیلات بانکی، وثیقه گرفتن ملک است.در این روش، بانک معمولا مبلغی کمتر ازارزش کارشناسی شده ملک را به عنوان تسهیلات به متقاضی پرداخت می کند.
۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
[ تعداد بازدید : ۷ ]
وعده تحویل مسکن مهر ۱۸ماهه بود
معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح 3 هزار واحد مسکن مهر شهر پردیس گفت: مشکل اصلی مسکن مهر خدمات زیربنایی، روبنایی و محوطه‌سازی است که در آغاز طرح برای این حوزه‌ها منابعی مشخص نشد و مشکلات کم‌کم آشکار شد و در حالی که از ابتدا قرار بود مسکن مهر 18 ماهه تحویل شود اما منابعی برای تأمین هزینه‌های زیرساختی و آماده‌ سازی پیش‌بینی نشد.
۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
راهکار مقاوم‌سازی در بخش مسکن
زلزله غرب کشور موجب شد تا بحث ضریب ایمنی ساخت‌وساز در کشور بار دیگر بر سر زبان‌ها بیفتد؛ به اعتقاد برخی کارشناسان این حوزه، نبود ساز و کار مهندسی و مدیریتی کیفی جامع متناسب با هر استان از یکسو و خلأ در قوانین ﻧﻈﺎم ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ و ﻛﻨﺘﺮل ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن و نبود اهرم لازم در راستای اجرای قوانین در این بخش از سوی دیگر موجب شده تا شاهد افزایش سازه‌های بی‌کیفیت در کشور باشیم.
۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
رئیس نظام مهندسی تهران ابقا شد
با رأی اعضای هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران، حسن قربان‌خانی یک سال دیگر در سمت ریاست این سازمان ابقا شد.
۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۲
[ تعداد بازدید : ۲۵ ]
یک کارشناس: رشد معاملات مسکن همراه با افزایش قیمت ها ادامه می یابد
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: با ورود مصرف کنندگان واقعی به بازار، انتظار می رود افزایش معاملات مسکن در ماه های باقیمانده سال جاری به همراه رشد قیمت ها ادامه یابد.
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
[ تعداد بازدید : ۲۱ ]
معادل ۱۴۰میلیارد دلار خانه خالی در کشور وجود دارد
مشاور تامین منابع مالی وزیر راه و شهرسازی گفت: احتساب هزینه ها به ارز نشان می دهد که نزدیک به 140 میلیارد دلار واحد مسکونی خالی در کشور وجود دارد.
۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]
آغاز تعدیل قیمت‌ها در بازار مسکن
مقایسه میان قیمت‌های قطعی و پیشنهادی آپارتمان‌های میان‌متراژ که مقصد بسیاری از خانه‌اولی‌ها به‌شمار می‌رود، حاکی از این است که انتظار افزایش قیمت در اواخر آبان‌ماه رو به کاهش گذاشته است طوری که در تعداد قابل‌توجهی از فایل‌ها، قیمت پیشنهادی مالکان به قیمت قطعی معاملات نزدیک شده است.
۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]
ورود بنیاد مسکن برای بازسازی سریع خانه‌های آسیب دیده از زلزله
وزیر راه و شهرسازی ضمن ابراز تسلیت به مردم ایران و خانواده‌های جانباختگان زلزله استان کرمانشاه گفت: تا چند روز دیگر بنیاد مسکن برای بازسازی خانه‌های آسیب دیده در زلزله کرمانشاه وارد عمل می‌شوند.
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
[ تعداد بازدید : ۶۰ ]
مشتریان آینده بازار مسکن چه کسانی هستند؟
یک کارشناس بازار مسکن گفت: با توجه به این‌که بیشترین معاملات مربوط به واحدهای کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان، کمتر از ۹۰ متر مربع و بین ۳ تا ۴ میلیون تومان در هر متر مربع است برخلاف دوره‌های قبل، رونق بخش مسکن از طرف قشر متوسط انجام می‌شود که در سال‌های گذشته برای آنها برنامه‌ریزی نشده است.
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
[ تعداد بازدید : ۸۸ ]
برنامه‌های مسکنیِ دولت انتظارات را برآورده نکرد
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن با بیان این‌که برخی برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی برای بخش مسکن انتظارات را برآورده نکرد، گفت: در حال حاضر ۳ میلیون واحد مسکونی مازاد نسبت به کل خانوار کشور وجود دارد.
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۴
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
برق مسکن مهر هم هست، هم نیست!
اخیرا مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران اعلام کرده است که "برق مورد نیاز تمامی واحدهای مسکن مهر ساخته شده پرند و پردیس تامین شده و اکنون هیچ واحد مسکن مهری وجود ندارد که بدون برق باشد"؛ ادعایی که مدیرعامل شرکت عمران پرند خیلی زود آن را رد کرد.
۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۲
[ تعداد بازدید : ۸۱ ]
مسکن ۲ درصد بالاتر از تورم می‌ایستد
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: در نیمه دوم سال جاری قیمت مسکن ۱۱ تا ۱۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قیمت خواهد داشت.
۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۶
[ تعداد بازدید : ۶۸ ]
بافت قدیم تهران محل بزهکاری شده است
یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که نماد تهران قدیم از ساکنان قدیمی خالی شده و محل تجمیع آسیب‌های اجتماعی شده است گفت: برخورد با بافت‌های چهارگانه ناکارآمد نمی‌تواند یکسان باشد و هرکدام رفتار خاص خود را می‌طلبد.
۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
[ تعداد بازدید : ۲۵۳ ]
فرسودگی ۶۱ درصد مسکن روستایی
در حال حاضر دو میلیون و ۱۰۰ هزار مسکن مقاوم روستایی وجود دارد که این رقم تنها ۳۹ درصد از کل واحدهای روستایی را شامل می‌شود به همین دلیل معاون اول رییس جمهور بر اولویت دولت در زمینه پرداخت تسهیلات نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی تاکید کرد.
۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
[ تعداد بازدید : ۲۴۳ ]
مسکن مهر به مشکل حقوقی خورد
مطابق اعلام وزارت راه و شهرسازی ۳۷هزار مسکن مهر در سراسر کشور با پیشرفت فیزیکی ۳۰درصدی راکد است.
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
[ تعداد بازدید : ۳۷۲ ]
وام ۲۰ میلیون تومانی برای کیفی سازی مسکن روستایی
سرپرست معاونت بازسازی و مسکن روستائی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تهران در روز ملی روستا گفت: بنیاد مسکن استان تهران برای نوسازی واحدهایی که مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان را رعایت کنند ۲۰ میلیون تومان تسهیلات با سود پنج درصد پرداخت می‌کند.
۲۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
[ تعداد بازدید : ۳۶۹ ]
صفحه ۱ از ۴۱ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »