مسکن

چند درصد از مردم ایران آپارتمان‌نشین هستند؟/ رونق کم‌متراژها در بازار مسکن
بخش مهمی از واحدهای مسکونی ساخته شده در ایران کوچک محسوب می شوند.بررسی ها نشان می دهد نزدیک به 30 درصد از واحدهای مسکونی در ایران کمتر از 75 متر مساحت دارند.
۰۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۵
[ تعداد بازدید : ۱۹ ]
۲شوک به نامعادله ساخت‌وساز / نیاز بازار مسکن متناسب با عرضه نیست
آنگونه که کارشناسان اقتصاد مسکن می‌گویند طی ماه‌های اخیر دو شوک بزرگ به بازار ساخت‌وساز وارد شده است. این دو شوک که تغییر ناگهانی مبنای محاسبه حق بیمه کارگران ساختمانی و مالیات ساخت‌وساز است، می‌تواند دو رویکرد نامطلوب بر ورود و ماندگاری سازندگان و افزایش قیمت نهایی ساخت‌وساز داشته باشد.
۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
[ تعداد بازدید : ۵۵ ]
تمایل به خرید آپارتمان‌های ارزان‌تر در مناطق لوکس
از مجموع 500 آپارتمان معامله شده در منطقه یک طی تیر ماه، قیمت حدود 190 فقره زیر یک میلیارد تومان بوده است.
۰۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
[ تعداد بازدید : ۸۴ ]
قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های کمتر از ۵سال در تهران
آمار رسمی از حجم معاملات ماهانه آپارتمان‌های مسکونی در پایتخت نشان می‌دهد غالبا بیش از 45 درصد از خرید و فروش واحدهای مسکونی به آپارتمان‌های نوساز تا پنج سال اختصاص داشته است.
۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷
[ تعداد بازدید : ۱۴۸ ]
راه اندازی سامانه املاک و اسکان تا پایان تیر
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن از راه‌اندازی مقدماتی سامانه املاک و اسکان کشور در تابستان ۹۶ خبر داد و گفت: این سامانه به طور کامل تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
[ تعداد بازدید : ۴۶۴ ]
پول مسکن مهر تمام شد؟
درحالی روحانی دیماه سال گذشته وعده اتمام مسکن مهر را تا پایان دولت یازدهم داده بود که با توجه به اظهارات رییس کمیسیون عمران مجلس در خصوص نبود اعتبارات موردنیاز برای این طرح به نظر می‌رسد مسکن مهر فعلا به اتمام نمی‌رسد.
۲۰ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
[ تعداد بازدید : ۴۹۱ ]
وجود ۲.۵ میلیون خانه خالی/ مردم قدرت خرید ندارند
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن کشور با بیان این‌که در ۵ سال گذشته تعداد مستأجرین حدود ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: تا سال ۹۰ در کشور بر اساس آمارها حدود ۵ میلیون مستاجر وجود داشت که این تعداد از سال ۹۰ تا ۹۵ بیش از ۲ میلیون مستاجر افزایش پیدا کرده و اکنون بیش از هفت میلیون مستاجر در کشور وجود دارد که این مساله یک تهدید برای بازار مسکن است.
۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
[ تعداد بازدید : ۵۳۳ ]
۲.۵ میلیون خانه خالی داریم؛بخش عمده‎اش تحت تملک بانک هاست
مشاور وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه ۲ و نیم میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد، گفت:بانک مرکزی فشار زیادی برای فروش خانه های خالی بر بانک ها وارد کرده است چون بخش قابل ملاحظه ای از خانه های خالی در تملک بانک هاست.
۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۲
[ تعداد بازدید : ۵۱۷ ]
بانک‎ها بزرگترین سوداگر مسکن/دست ۳میلیون جوان مجرد به ۳میلیون خانه خالی نرسید
رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: بسیاری از خانه های لوکس که امروز با آنها در شهرهای بزرگ مواجه هستیم متعلق به بانک ها هستند و بزرگترین سوداگری در حوزه مسکن توسط بانک ها انجام شده است.
۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
[ تعداد بازدید : ۴۸۹ ]
نرخ اجاره‌ مسکن در اولین ماه تابستان/اجاره‌بها در محله ۲ رئیس جمهور
بررسی نرخ اجاره‌بها نشان می‌دهد در محله‌های رییس‌جمهور کنونی و سابق قیمت‌ها فاصله بسیار زیادی با هم دارند؛ در حالی برای یک واحد ۷۰ متری در نارمک باید ۶۰ میلیون تومان رهن پرداخت شود که پول پیش آپارتمانی با همین متراژ در ولنجک ۱۵۰ میلیون تومان است.
۱۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴
[ تعداد بازدید : ۳۲۸ ]
معاون بنیادمسکن: سقف کمک های بلاعوض روستاییان نیازمند به 80 میلیون ریال افزایش یافته است
معاون بازسازی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی گفت: امسال با وجود کمبود منابع مالی سقف کمک های بلاعوض برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای روستایی را به 80 میلیون ریال افزایش داده ایم.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
[ تعداد بازدید : ۳۴۳ ]
مسکن اجتماعی در انتظار تکمیل منابع
رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با آقایان سیف و نوبخت جلساتی را به منظور تامین مالی مسکن اجتماعی برگزار کرده‌ایم و گام به گام به تکمیل منابع نزدیک می‌شویم.
۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
[ تعداد بازدید : ۳۱۴ ]
ماجرای املاک جنجانی "فرشتگان"
اخیرا انتشار برخی اخبار در رابطه با املاک تعاونی منحله فرشتگان موجب تشدید حواشی پیرامون آن و البته پاسکاری این تخلف بین فرشتگان و کاسپین شد. کشف جدید تعداد قابل توجهی املاک و دارایی که به نام زدن برخی از آنها برای دو زن صیغه‌ای تخلفی پر هیاهو بود.
۱۶ تیر ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۶
[ تعداد بازدید : ۳۳۲ ]
رئیس اتحادیه‌ مشاورین املاک عنوان کرد: ورود افراد غیرمتخصص به حوزه انبوه سازی
رئیس اتحادیه‌ مشاورین املاک گفت: در کشور ما روند تولید و انبوه سازی مسکن به سبک و سیاقی است که متاسفانه، افرادی غیرمتخصص در حوزه‌ انبوه سازی ورود کرده‌اند.
۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۳
[ تعداد بازدید : ۳۷۱ ]
سهم«مسکن»از اقتصاد تعاون چقدر است؟
نهضت تعاون در اروپا، در حالی مسیری را برای گروه‌های اجتماعی گشود تا بتوانند با بسیج منابع محدود مادی، مشکل تامین مسکن را سامان بخشند که اکنون، ده درصد مردم در خانه‌های تعاونی زندگی می‌کنند.
۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
[ تعداد بازدید : ۳۷۸ ]
افتتاح حساب خانه اولی ها در بانک مسکن، تصاعدی رو به افزایش است
یک مقام مسئول در شبکه بانکی گفت: مطابق آمارهای افتتاح حساب و ثبت نام متقاضیان واجد شرایط تسهیلات صندوق یکم، ورود خانه اولی ها به این صندوق، به صورت تصاعدی رو به افزایش است.
۱۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
[ تعداد بازدید : ۳۶۵ ]
صفحه ۱ از ۳۸ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »