مسکن

سقوط ۵۰درصدی معاملات مسکن/گرانی ۱ میلیون تومانی آپارتمان‌های لوکس
رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک کشور گفت: از ابتدای سال حجم معاملات مسکن با کاهش روبرو و این میزان در آذر و دی در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است.
۰۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵
[ تعداد بازدید : ۱۹ ]
ارزش واحدهای تجاری اطراف پلاسکو چقدر است؟
قیمت سرقفلی واحدهای تجاری در مجتمع‌های تجاری خیابان جمهوری که به اذعان کسبه منطقه، «پاخور» زیادی دارند، مترمربعی 15 تا بعضا 50 میلیون تومان است.
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۶
[ تعداد بازدید : ۶ ]
سه عامل قفل‌شدگی بازار مسکن/ "پلاسکو" قربانی تراکم‌فروشی‌ در شمال پایتخت
یک کارشناس مسکن گفت: در اصطلاح اقتصاد به وضعیتی که بازار مسکن تجربه می‌کند قفل شدن بازار می‌گویند، این وضعیت هم با جلوگیری از تراکم‌فروشی و پیاده‌سازی روش‌های سرمایه‌داری پیشرفته امکان‌پذیر است.
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
[ تعداد بازدید : ۴ ]
رکود بازار مسکن، گریبان انبوه ساز مسکن را گرفت
حاجی ابوذر که در حوزه ساخت و ساز مسکن فعالیت داشت، به دلیل رکود بازار مسکن ورشکست و راهی زندان شد.
۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۴۰
[ تعداد بازدید : ۱۱ ]
بازار پنت‌هاوس‌ها هم کساد شد/۵ قرن پس‌انداز کن، یک پنت‌هاوس بخر
بررسی قیمت پنت‌هاوس‌های پایتخت نشان می‌دهد نرخ این خانه‌های رویایی طی ۳سال اخیر حدود ۱۵درصد گران شده.دهک یک و ۱۰ جامعه برای خرید یکی از این پنت هاوس‌ها باید کل درآمد خود را به ترتیب ۴۸۱سال و ۳۲سال پس‌انداز کنند البته به شرطی که قیمت‌ها ثابت بماند.
۰۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۲۳
[ تعداد بازدید : ۷ ]
سال ۹۶ ورود به بازار مسکن توجیه اقتصادی دارد
تحلیل‌گر بازار مسکن با اشاره به این‌که سال آینده ورود به بخش مسکن دارای توجیه اقتصادی است و در عین حال انتظار افزایش قیمت مانند سال ۸۶ را نداریم، گفت: اگر یک خانوار کم‌درآمد یک سوم درآمد خود را پس‌انداز کند ۱۰۰ سال برای خانه دار شدن زمان می‌برد.
۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۱
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
بهار بازار مسکن در تابستان ۹۶/ اعمال فشار قدرت‌ها برای عدم شفافیت بازار مسکن
رییس اتحادیه مشاوران املاک کشور با بیان این‌که تابستان سال آینده بهار بازار مسکن است از اعمال فشار برخی قدرت‌ها برای عدم شفافیت در حوزه اطلاعات بخش مسکن انتقاد کرد و گفت: در اداره ثبت شمیرانات هر کاری یک قیمت دارد.
۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱
[ تعداد بازدید : ۱۱ ]
آخوندی: امضافروشی بین مهندسان ساختمان شایع شد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه هیچ قضاوتی درباره امضاء فروشی نمی‌کنم تصریح کرد: اینکه چند درصد از جامعه مهندسان درگیر امضاء فروشی شده اند هم مشخص نیست اما این موضوع شیوع پیدا کرده است.
۳۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
[ تعداد بازدید : ۱۱ ]
رونق بازار با ساخت مسکن اجتماعی/لزوم تغییر نرخ عوارض بخش مسکن در شهرداری ها
ساخت مسکن اجتماعی اگر متناسب با فرهنگ داخلی باشد برای بازار مسکن یک محرک قوی است که نیازی هم به فراهم کردن امکانات زیربنایی همانند مسکن مهر ندارد. ساخت چنین مسکنی که با رغبت سرمایه گذارن خارجی همراه بوده است می تواند به خروج از رکود کمک کند.
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
[ تعداد بازدید : ۱۰ ]
کسادی مسکن درپی کارشکنی طرف مقابل برجام
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: به دلیل بدعهدی‌های طرف مقابل، منابع حاصل از فروش نفت در شرایط پسابرجام وارد کشور نشد و به همین دلیل بخش مسکن که متاثر و تاثیرگذار در اقتصاد ملی است رونق نگرفت.
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۱
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
بناهایی که آفتاب را از مردم گرفتند
«هوای شهر را فرختند» این نخستین اظهار نظر وزیر شهرسازی در نخستین ماه های بر سر کار آمدن دولت یازدهم درباره اقدامات شهرداری ها و دولت گذشته در بخش ساخت و ساز شهری در سطح کلانشهرها به ویژه تهران بود.
۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
فعالان بازار مسکن شرکتی می‌شوند
پایین بودن میانگین عمر ساختمان های ایرانی معضلی است که تمام دستگاه های اجرایی در سال های گذشته با آن مواجه بوده اند و با وجود تمام اقداماتی که صورت گرفته به نظر می رسد هنوز آنچه در ایران اتفاق می افتد با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۵
[ تعداد بازدید : ۱۷ ]
کاهش آسایش مردم با افزایش بناهای بلند در شهرها
وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که متاسفانه تکنولوژی را دستمایه شیره‌کشیدن از طبیعت کردیم، گفت: در ساخت بناهای بلند تمام آسایش و آفتاب را از همسایه می‌گیریم برای آنکه به آفتاب بیشتری برسیم.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
سرمایه‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی خانه اولی‌ها در بانک مسکن
حامد مظاهریان معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش ۹ درصدی مبایعه‌نامه‌ها از افزایش ۵ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در ۶ ماه نخست سال خبر داد و گفت: تا کنون ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در بانک مسکن سپرده‌گذاری انجام شده است.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
[ تعداد بازدید : ۸ ]
بهار بازار مسکن بعد از انتخابات است/ تغییر بی‌تاثیر شیوه آماری اعلام نرخ متوسط مسکن
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران می گوید: بازار مسکن یک بازار همگن نیست که با اتکا به شیوه‌های آماری بتوان نرخ متوسط مسکن را اعلام کرد. حال این شیوه اگر تغییری هم کرده باشد باعث جهش در بازار نخواهد شد.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳
[ تعداد بازدید : ۶ ]
مسکن مهر پردیس در چه حالی است؟
چندی پیش حسن روحانی، رئیس‌جمهور وعده داد که مسکن مهر تا پایان دولت یازدهم به پایان می‌رسد؛ اما بازدید از بزرگ‌ترین طرح‌ مسکن مهر در منطقه پردیس، خبر از دشواری تحقق این وعده دارد.
۲۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
[ تعداد بازدید : ۱۱ ]
صفحه ۱ از ۲۶ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »