مسکن

اخذ مالیات خانه‌ خالی‌ها نیازمند مکانیزم شناسایی است/ علت افزایش اخیر قیمت مسکن چیست؟
یک کارشناس فعال بازار مسکن با اشاره به اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی نیاز به مکانیزم عملی برای شناسایی دارد، گفت: قیمت مسکن هم پای تورم و شاید کمی جلوتر از تورم حرکت خواهد کرد.
۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
[ تعداد بازدید : ۷۹ ]
احتمال افزایش بازدهی مجدد مسکن
در سه ماهه نخست سال جاری رشد بخش مسکن ۷ درصد بوده که هنوز شاهد پایین بودن بازده سرمایه در این بخش هستیم، اما پیش بینی می‌شود نرخ رشد بخش ساختمان در نیمه دوم سال جاری بالاتر از نرخ تورم قرار بگیرد.
۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶
[ تعداد بازدید : ۷۸ ]
مالیات مسکن درآمدی پایدار برای دولت‌ها است
یک کارشناس حقوق کسب و کار گفت: اخذ مالیات از مسکن به لحاظ ماهیت دوگانه آن یعنی مطرح شدن به عنوان یک ضرورت اجتماعی و یک سرمایه‌گذاری، به عنوان یک منبع درآمد پایدار برای دولت ها تلقی می‌شود.
۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۳
[ تعداد بازدید : ۲۰۶ ]
معاون وزیر راه وشهرسازی: حجم پول مبادله ای در بازار مسکن 22 درصد افزایش یافت
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی گفت: در 6 ماه نخست سال جاری در مقایسه با سال گذشته صدور پروانه های ساختمانی در کشور 5 درصد و حجم پول مبادله ای در بازار مسکن 22 درصد افزایش یافته است.
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
[ تعداد بازدید : ۳۶۰ ]
دولت چگونه برنامه خود را در بافت فرسوده تغییر داد؟
برنامه پرداخت ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات به نوسازی و بهسازی با یارانه ۱۰ درصد به دلیل کمبود منابع، جای خود را به چهار نوع وام کم بهره داده است.
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
[ تعداد بازدید : ۴۱۹ ]
اشتباه سرمایه‌گذاری در املاک تجاری
بسیاری از کارشناسان و مشاوران در رسالت خود کوتاهی کرده و به عبارت صریحتر، اقدام به فروشِ خود می‌کنند. یکی از روش‌های رایج ایشان در گزارش‌های ارزیابی اقتصادی مالی، بازی با نرخ رشد هزینه ها و درآمدهای پروژه است.
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
[ تعداد بازدید : ۴۷۹ ]
علت چسبندگی رکود در مسکن چیست؟
یک عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان می گوید:« بسیاری از مسائلی که در زمینه کلی اقتصاد سبب جذب سرمایه یا سرمایه گذار است، در بخش مسکن نیز صادق هستند؛ ثبات قوانین و امنیت اقتصادی می تواند به رونق بازار مسکن کمک کند.»
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
[ تعداد بازدید : ۴۷۳ ]
تکه چهارم از پازل رونق مسکن
وام ۱۶۰ میلیون تومانی ۱۵ ساله با نرخ سود ۸ درصد به عنوان عامل چهارم برای ایجاد رونق غیرتورمی بازار مسکن احتمالا هفته جاری تصویب می‌شود.
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴
[ تعداد بازدید : ۴۱۸ ]
تاثیر یارانه نقدی بر ادامه رکود بازار مسکن
سه طرح ضروری برای تامین مسکن سه گروه از متقاضیان مصرفی واحدهای مسکونی درحالی در انتظار دریافت یارانه دولتی است که کارشناسان مسکن معتقدند معطل گذاشتن این طرح‌ها به معنای بروز تاخیر عمدی در رونق مسکن است.
۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
[ تعداد بازدید : ۴۰۸ ]
تهران رتبه ۱۱ در تورم مسکن
بازار معاملات کشوری مسکن با چرخش مثبت در نیمه اول امسال، وارد مسیر «خروج از رکود» شد.
۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
[ تعداد بازدید : ۳۷۹ ]
دولت در حال بررسی پیشنهاد کاهش اقساط وام مسکن است/تغییرات عطف به ماسبق می‌شود
وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که پیشنهاد تغییر شرایط پرداخت وام مسکن به هیئت دولت ارائه شده و در حال بررسی است،‌گفت:‌ تغییر شرایط پرداخت تسهیلات مسکن شامل کسانی که قبلا هم وام دریافت کرده‌اند، می‌شود.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۳
[ تعداد بازدید : ۷۶۰ ]
بازار اجاره بها پاییزی شد/گرانی ۱۰ درصدی اجاره‌ها در تابستان
بر خلاف سه ماه تابستان ۹۶ با فرارسیدن پاییز و افت تقاضا در بازار اجاره‌بهای مسکن، موجران تغییر رویکرد داده و املاک خود را با ترکیبی از رهن و اجاره به مستاجران پیشنهاد می‌دهند.
۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
[ تعداد بازدید : ۷۷۴ ]
مسکن با سونامی قیمت مواجه نخواهد شد/ رشد قیمت مسکن در حد تورم
رئیس اتحادیه مشاوران املاک می گوید، وضعیت معاملات مسکن رو به بهبود است و در نیمه دوم امسال شاهد رشد قیمت به میزان تورم خواهیم بود، اما به معنی سونامی یا جهش قیمت در بازار مسکن نیست.
۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱,۲۱۰ ]
اوراق تسهیلات مسکن ارزان‌تر می‌شود/ مهر و آبان بهترین زمان خرید
کارشناسان معاملات اوراق تسهیلات مسکن از احتمال کاهش قیمت این اوراق در ماه های مهر و آبان ماه همزمان با ایام محرم و صفر خبر می دهند.
۰۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
[ تعداد بازدید : ۱,۵۹۵ ]
اوراق تسهیلات مسکن ارزان‌تر می‌شود/ مهر و آبان بهترین زمان خرید
کارشناسان معاملات اوراق تسهیلات مسکن از احتمال کاهش قیمت این اوراق در ماه های مهر و آبان ماه همزمان با ایام محرم و صفر خبر می دهند.
۰۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
[ تعداد بازدید : ۱,۶۲۱ ]
ماجرای میلیاردر شدن یک خانم در پردیس
بعد از آن‌که فعالیت‌های بی‌قاعده در فضای مجازی منجر به سودهای بی‌حساب و کتاب از طریق خرید و فروش مسکن مهر پردیس شد دادستانی پردیس خبر از دستگیری شش متهم داد.
۰۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۹:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱,۴۲۹ ]
صفحه ۱ از ۴۰ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »