نفت و گاز

قدردانی وزیر نفت از همبستگی مردم و مسئولان در پارس جنوبی
وزیر نفت با ارسال پیامی از تلاش و مجاهدت‌های کارکنان صنعت نفت به ویژه در منطقه پارس جنوبی که ضمن رعایت کامل نکات ایمنی و مهار سیلاب، موفق به استمرار تولید پایدار گاز برای تامین نیازهای هموطنان در سراسر کشور شدند، قدردانی کرد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
[ تعداد بازدید : ۲۱ ]
آخرین اخبار از ساخت پالایشگاه آناهیتا
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با اشاره به ساخت پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه اظهار کرد: مطالعات درمورد ساخت و ارتقای یک پالایشگاه مدرن درمورد پالایشگاه آناهیتا درحال انجام است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]
آخرین وضعیت تولید نفت درپی قطعی برق در خوزستان
معاون وزیر نفت با اشاره به قطع برق در استان خوزستان، آخرین وضعیت تولید نفت ایران را تشریح کرد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
[ تعداد بازدید : ۲۸ ]
عبور از وضعیت بحرانی کیفیت بنزین
معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: در شروع فعالیت دولت با یک بحران در وضعیت کیفیت بنزین و گازوییل مواجه بودیم.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
[ تعداد بازدید : ۳۹ ]
تیر ۹۶، صادرات گاز به همسایگان شمالی ایران
سال آینده ایران می‌تواند از شمال کشور به همسایگان شمالی گاز صادر کند. اتفاقی عجیب اما واقعی که مدیرعامل شرکت ملی گاز از آن سخن می‌گوید.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۳۵ ]
گاز ترکمنستان وصل شد
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه گاز ترکمنستان مجددا به ایران وصل شده است، اظهار کرد: قطعی این گاز مربوط به مطالبه‌ای باقی مانده از دولت قبل بود که در محاسبه نرخ آن بین دو طرف اختلاف نظر وجود داشت که خوشبختانه حل شده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
[ تعداد بازدید : ۱۹ ]
کیفیت بنزین طی سال‌های اخیر افزایش یافت
رئیس سازمان ملی استاندارد از افزایش و ارتقاء کیفیت بنزین در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: از نظر آلایندگی‌های مختلف بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۵ بهتر از بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۳ بوده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
کاهش ۳۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت کویت
در راستای اجرای توافق نفتی وین از سوی اعضای اوپک، وزارت نفت کویت امروز / پنجشنبه/ اعلام کرد که تولید نفت خود را تا مرز بیش از 300 هزار بشکه کاهش داده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
[ تعداد بازدید : ۲۶ ]
کاهش شدید تولید نفت عربستان
عربستان سعودی، به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت اوپک تولید نفت خود را در ژانویه امسال شدیدا کاهش داده است تا از قیمت ها و اشباع کمتر بازار حمایت کند. این کار موجب تقویت همکاری با قرارداد کاهش عرضه سازمان اوپک تا بیشتر از 90 درصد شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
[ تعداد بازدید : ۱۷ ]
طرح گازپروم برای دسترسی مستقیم به بازار اروپا با مشکل مواجه شد
روزنامه فایننشال تایمز انگلیس اعلام کرد، طرح شرکت گازپروم* روسیه برای دور زدن شرق اروپا و آوردن مستقیم گاز این کشور به آلمان در ماه فوریه (بهمن-اسفند) با یک چالش جدی در دادگاه های اروپا مواجه شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
[ تعداد بازدید : ۱۲ ]
ازسرگیری صادرات گاز ایران به کویت
معاون وزیر نفت با بیان اینکه هم اکنون صادرات گاز به کشورهای همسایه یکی از برنامه های اولویت دار ایران است، گفت: ایران آماده از سرگیری مذاکرات فروش گاز به کویت و سایر کشورهای عربی است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
کاهش اندک طلای جهانی
طلا در بازار جهانی در پی اشاره بانک مرکزی آمریکا به احتمال افزایش نرخ‌های بهره در نشست آینده این بانک که به صعود دلار منجر شد، در معاملات روز چهارشنبه اندکی کاهش یافت.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
[ تعداد بازدید : ۱۱ ]
کاهش صادرات نفت عراق درماه آینده میلادی
صادرات نفت عراق در ماه مارس به کمترین سطح در هفت ماه گذشته کاهش می یابد، زیرا تعمیر و نگهداری برخی از بزرگ‌ترین میدان های نفتی این کشور با کاهش فصلی صادرات آن همزمان می‌شود.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۱۲ ]
تولید پارس جنوبی تا قبل از پایان سال به ۳۵ هزار بشکه در روز می‌رسد
وزیر نفت با بیان اینکه تا آخر سال خبرهای خوش نفتی به گوش مردم می‌رسد، افزود: تا قبل از پایان سال، تولید از میدان مشترک پارس جنوبی به ۳۵ هزار بشکه خواهد رسید.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
[ تعداد بازدید : ۱۴ ]
تولید خودرو به ۳ میلیون دستگاه می‌رسد
بر اساس هدف‌گذاری صورت گفته در ۱۰ سال‌ آینده تولید انواع خودروی سواری به سالانه سه میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
عایدی ۶۰۰ میلیون دلاری ایران از توافق اوپک
قیمت نفت و نوسانات آن در دنیا بسیار با اهمیت است. نفت گسترده‌ترین سیطره‌ معاملاتی در جهان را دارد و به همین جهت، سمت و سوی آن، نشانی از سمت و سوی اقتصاد جهانی است؛ از سوی دیگر مردمی که در کشورهایی با قیمت آزاد سوخت زندگی می‌کنند، به این واسطه به بهای طلای سیاه اهمیت می‌دهند که به نوعی نشان می‌دهد باید چقدر برای بنزین و دیگر سوخت‌ها هزینه کنند.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۱
[ تعداد بازدید : ۱۵ ]
صفحه ۱ از ۳۳ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »