نفت و گاز

قیمت نفت اندکی افزایش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷ سنت افزایش به ۵۰ دلار و ۶۳ سنت رسید.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
[ تعداد بازدید : ۳ ]
کاهش ۶۴ درصدی تولید نفت غیراوپکی‌ها
یک منبع صنعتی گفت، ۱۱ تولید کننده غیر عضو اوپک که به توافق کاهش تولید پیوسته اند، در ماه فوریه به میزان ۶۴ درصد به تعهدات خود عمل کرده اند.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
[ تعداد بازدید : ۳ ]
کاهش ۳۰۰ هزار بشکه‎ای صادرات نفت عربستان به آمریکا
یک مقام وزارت انرژی عربستان گفت: صادرات نفت خام ماه جاری (مارس) این کشور به ایالات متحده در راستای اجرای توافق سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) نسبت به ماه پیش (فوریه) حدود 300 هزار بشکه کاهش یافته است.
۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
[ تعداد بازدید : ۳ ]
آشفتگی در افت و خیز قیمت نفت
توافق کاهش تولید اوپک در حالی وارد سومین ماه از فرصت شش ماهه خود شده است که به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، برای نخستین‌بار در شش ماه گذشته حجم ذخایر نفت خام در ژانویه با رشد همراه شد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰
[ تعداد بازدید : ۲۰۵ ]
دو موفقیت وزارت نفت در سالی که گذشت
مشاور موسسه بین‌المللی مطالعات انرژی با اشاره به دو موفقیت وزارت نفت در دو زمینه افزایش تولید و احیای بازارهای از دست رفته گفت: تمرکز این وزارتخانه در سال جدید باید پیدا کردن بازارهای جدید برای صادرات گاز و جذب سرمایه‌ خارجی باشد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
[ تعداد بازدید : ۱۹۷ ]
قدردانی وزیر نفت از همبستگی مردم و مسئولان در پارس جنوبی
وزیر نفت با ارسال پیامی از تلاش و مجاهدت‌های کارکنان صنعت نفت به ویژه در منطقه پارس جنوبی که ضمن رعایت کامل نکات ایمنی و مهار سیلاب، موفق به استمرار تولید پایدار گاز برای تامین نیازهای هموطنان در سراسر کشور شدند، قدردانی کرد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
[ تعداد بازدید : ۵۶ ]
آخرین اخبار از ساخت پالایشگاه آناهیتا
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با اشاره به ساخت پالایشگاه آناهیتا در استان کرمانشاه اظهار کرد: مطالعات درمورد ساخت و ارتقای یک پالایشگاه مدرن درمورد پالایشگاه آناهیتا درحال انجام است.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
آخرین وضعیت تولید نفت درپی قطعی برق در خوزستان
معاون وزیر نفت با اشاره به قطع برق در استان خوزستان، آخرین وضعیت تولید نفت ایران را تشریح کرد.
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
[ تعداد بازدید : ۶۹ ]
عبور از وضعیت بحرانی کیفیت بنزین
معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: در شروع فعالیت دولت با یک بحران در وضعیت کیفیت بنزین و گازوییل مواجه بودیم.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
[ تعداد بازدید : ۸۶ ]
تیر ۹۶، صادرات گاز به همسایگان شمالی ایران
سال آینده ایران می‌تواند از شمال کشور به همسایگان شمالی گاز صادر کند. اتفاقی عجیب اما واقعی که مدیرعامل شرکت ملی گاز از آن سخن می‌گوید.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۶۷ ]
گاز ترکمنستان وصل شد
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه گاز ترکمنستان مجددا به ایران وصل شده است، اظهار کرد: قطعی این گاز مربوط به مطالبه‌ای باقی مانده از دولت قبل بود که در محاسبه نرخ آن بین دو طرف اختلاف نظر وجود داشت که خوشبختانه حل شده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
[ تعداد بازدید : ۳۴ ]
کیفیت بنزین طی سال‌های اخیر افزایش یافت
رئیس سازمان ملی استاندارد از افزایش و ارتقاء کیفیت بنزین در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: از نظر آلایندگی‌های مختلف بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۵ بهتر از بنزین تولید شده در سال ۱۳۹۳ بوده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
کاهش ۳۰۰ هزار بشکه‌ای تولید نفت کویت
در راستای اجرای توافق نفتی وین از سوی اعضای اوپک، وزارت نفت کویت امروز / پنجشنبه/ اعلام کرد که تولید نفت خود را تا مرز بیش از 300 هزار بشکه کاهش داده است.
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
[ تعداد بازدید : ۴۲ ]
کاهش شدید تولید نفت عربستان
عربستان سعودی، به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت اوپک تولید نفت خود را در ژانویه امسال شدیدا کاهش داده است تا از قیمت ها و اشباع کمتر بازار حمایت کند. این کار موجب تقویت همکاری با قرارداد کاهش عرضه سازمان اوپک تا بیشتر از 90 درصد شده است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۹
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
طرح گازپروم برای دسترسی مستقیم به بازار اروپا با مشکل مواجه شد
روزنامه فایننشال تایمز انگلیس اعلام کرد، طرح شرکت گازپروم* روسیه برای دور زدن شرق اروپا و آوردن مستقیم گاز این کشور به آلمان در ماه فوریه (بهمن-اسفند) با یک چالش جدی در دادگاه های اروپا مواجه شد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۴
[ تعداد بازدید : ۲۸ ]
ازسرگیری صادرات گاز ایران به کویت
معاون وزیر نفت با بیان اینکه هم اکنون صادرات گاز به کشورهای همسایه یکی از برنامه های اولویت دار ایران است، گفت: ایران آماده از سرگیری مذاکرات فروش گاز به کویت و سایر کشورهای عربی است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۰
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
صفحه ۱ از ۳۳ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »